Przejdź do treści
Wczytuję...
22mar

Tłuszcze i ich rola w organizmie

oliwa

Tłuszcze nie cieszą się najlepszą opinią wśród ludzi. Kojarzą się bardziej z otyłością i cholesterolem, niż zdrowiem i energią. Tymczasem są one bardzo istotnym składnikiem pokarmowym. Ich rola jest nie do przecenienia i warto zrozumieć czym właściwie są. W niniejszym artykule przyjrzymy się im bliżej i poruszymy następujące zagadnienia:

20mar

Węglowodany i ich rola w organizmie

truskawka

Nazywane sacharydami, węglowodany są niezastępowalnym składnikiem pokarmowym w diecie człowieka. Są to jedne z najbardziej rozpowszechnionych związków organicznych na Ziemi. Pierwotnie powstawały z materii nieożywionej, tchnięte pierwiastkiem życia od Słońca w procesie fotosyntezy. Ich pochodzenie jest zatem roślinne. Dziś przyjrzymy się im dokładniej.

W artykule przeczytamy:

19mar

Wskaźnik BMI - czy warto go kontrolować?

wskaźnik bmi

Współczesne problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała ciągle narastają. Nadwaga towarzyszy nam niezależnie od wieku i płci, a co najgorsze – zjawisko to narasta i dotyczy coraz szerszego grona osób. Również w drugą stronę – szybki styl życia, zapominanie o posiłkach oraz stres dnia codziennego sprawiają, że spory odsetek społeczeństwa zmaga się z niedowagą i związanymi z nią chorobami.

18mar

Metabolizm - jak go pobudzić?

przyprawy

Każdy z nas słyszał o metabolizmie. Większość utożsamia go z trawieniem, choć jest ono w istocie jednym z niezliczonych jego elementów. By dobrze zrozumieć czym jest metabolizm, musimy zdać sobie sprawę, że ludzki organizm jest wielką cywilizacją komórek, tworzących doskonałą maszynę. Dopiero wtedy będziemy mieć właściwą perspektywę, by poznać skomplikowane zależności wewnątrz naszego ciała.

W artykule:

18mar

Jak schudnąć?

jak schudnąć

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że szczupła sylwetka jest marzeniem wielu osób. Wysportowane oraz zgrabne ciało stanowi kanony piękna i pewnie nieprędko się to ziemni. Wiele osób zmaga się nie tylko z nadwagą, ale niskim poczuciem własnej wartości, często kojarzonym z nadmiernymi kilogramami. Należy jednak pamiętać, że walka z utratą wagi nie jest wcale łatwa, ani szczególnie szybka. W naszym artykule zajmiemy się kluczowymi kwestiami związanymi z odpowiedzią na pytanie: jak najszybciej schudnąć?

18mar

Weganizm - co warto o nim wiedzieć?

weganizm - zasady

Weganizm może być szeroko rozpatrywany. Generalnie sprzeciwia się wykorzystywaniu zwierząt. To nie tylko dieta zakładająca niejedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego, ale także sposób na życie. Weganizm oznacza niekorzystanie z produktów odzwierzęcych - ubrań i przedmiotów zrobionych ze skóry, z użyciem futra naturalnego, wełny, jedwabiu, a także pierza. Weganie nie popierają także rozrywek, w których zwierzęta narażone są na złe warunki i cierpienie min. zoo, cyrku. Zazwyczaj nie używają też kosmetyków testowanych na zwierzętach lub ze składnikami odzwierzęcymi.

15mar

Zakwaszenie organizmu – jak z nim walczyć?

zakwaszenie organizmu

Równowaga kwasowo-zasadowa naszego organizmu jest niezwykle ważna. Jeśli zostanie zachwiana, może dojść do szeregu nieprzyjemności, które będą nam utrudniać codzienne funkcjonowanie. Nazywa się to zakwaszeniem organizmu. Ogólne osłabienie, podatność na przeziębienia i obniżenie odporności, pogorszenie wyglądu skóry oraz kondycji włosów i paznokci, poczucie zmęczenia, a także permanentny brak energii – to podstawowe objawy zakwaszenia organizmu które powinny nas zaalarmować do przyglądnięcia się temu, co dzieje się z naszym ciałem.

15mar

Czym jest detoks organizmu?

detoks organizmu

Oczyszczenie organizmu, czyli detoks, ma na celu usunięcie z niego metali ciężkich, wszelkich substancji toksycznych oraz nadmiaru produktów, które są efektem procesów przemiany materii. By zadbać o oczyszczenie organizmu konieczna jest właściwa dieta. Z pomocą przychodzi nam błonnik. Dziś chcieliśmy zwrócić uwagę na powagę tego tematu oraz zająć się wyjaśnieniem podstawowych kwestii związanych z detoksem organizmu. W artykule tym przeczytacie:

15mar

Niedowaga - czym właściwie jest?

chudy człowiek

W powszechnej opinii panuje świadomość otyłości. Nie ma się czemu dziwić, skoro problem dotyczy większości z nas. Jednak na drugim biegunie zaburzeń masy ciała znajduje się niedowaga. Temat jest rzadko poruszany, być może dlatego, że dotyczy zdecydowanej mniejszości społeczeństwa. Tymczasem konsekwencje niedowagi mogą być równie niebezpieczne, co skutki otyłości.

W artykule:

  • Niedowaga – definicja

  • Niedowaga a wskaźnik BMI

Subskrybuj Artykuł